klimatizace Klimasplit Klimasplit s.r.o., Bořivojova 878/35, 130 00 Praha 3, Provozovna: Dělnická 395, 50601, Jičín, tel.: +420 725 517 189, e-mail: info@klimasplit.cz
Otevřít menu
klimatizace Jičín
 
Home  >  Aktuality  >  Klimatizace do bytu

Klimatizace do bytu

Klimatizace se již v dnešní době stala téměř samozřejmostí. Řada lidí se rozhodne z důvodu menší finanční náročnosti pro mobilní klimatizaci. Pokud ale požadujete opravdový komfort, pak je tu pro Vás řešení v sestavě SingleSplit ( jedna vnější a jedna vnitřní jednotka) nebo MultiSplit ( jedna vnější a dvě a více vnitřních jednotek).

Ať už se rozhodnete pro jednu nebo více vnitřních klimatizačních jednotek, budete mít v konkrétní místnosti vždy příjemnou požadovanou teplotu. A příjemnou teplotou se nemyslí jen řešení v horkých letních dnech, kdy klimatizace zajistí ochlazení vnitřního prostoru bytu. Klimatizace umí i úsporně a ekologicky vytápět zvolený prostor. Instalací klimatizace získáte i podle zvoleného typu vnitřní jednotky spolehlivou čističku vzduchu.

Podle čeho lze vybírat bytovou klimatizaci:

  • Výkon vnější a vnitřní jednotky je nutné zvolit podle velikosti prostoru, který požadujeme chladit. Na 1m3 je nutné počítat s výkonem 30W – 60W. V dobře izolovaných domech lze kalkulovat se spodní hranicí 30W. Ve starších, nebo podkrovních bytech je lepší počítat až s dvojnásobným výkonem na 1m3.
  • Hlučnost klimatizace je samozřejmě volit co nejnižší. Dnes lze již vybrat nejmodernější typy vnitřních jednotek s hlučností okolo 15dB. Při takové hlučnosti již nebude spuštěná klimatizace rušit rodinnou pohodu a dokonce ani váš spánek.
  • Filtr v klimatizační jednotce není dnes již vnímán jen jako nepodstatný doplňek celého systému. Špičkové klimatizační jednotky dokáží technologií propracované ionizace vyčistit vzduch v místnosti od 99,9% nežádoucích bakterií.
  • Úspora elektrické energie je při dnešních cenách podstatným rozhodovacím faktorem při volbě klimatizační sestavy. Nové invertorové kompresory nabízí revoluční posun proti konvenčním kompresorům nejen úsporou, ale také svým výkonem. Je nutné si uvědomit, že samotný provoz jednotek dokáže i dražší, ale úspornější modely udělat za konkrétní časové období investičně výrazně výhodnější. Systém inteligentních senzorů dokáže ušetřit až 67% nákladů!
  • Ovládání klimatizace pomocí dálkového ovladače je dnes již samozřejmostí. Wifi modul a možnost ovládání pomocí chytrých telefonů v kombinaci s konkrétní aplikací nabízí vyšší úroveň kontroly a fungování vaši klimatizace.
  • Design vnitřních jednotek se posunul téměř skokově. Inovativní tvary, barevná provedení, minimalizace rozměrů při zachování nebo i navýšení výkonu jednotek, ale třeba i vnitřní jednotka LG Gallery v podobě obrazu na zdi. To vše je již realitou dnešního světa klimatizačních jednotek. A je jen na vás, kterou si do interiéru vašeho bytu nebo domu vyberete.
nahoru