klimatizace Klimasplit Klimasplit s.r.o., Bořivojova 878/35, 130 00 Praha 3, Provozovna: Dělnická 395, 50601, Jičín, tel.: +420 725 517 189, e-mail: info@klimasplit.cz
Otevřít menu
klimatizace Jičín
 
Home  >  Aktuality  >  Víte, že klimatizací jde i topit?

Víte, že klimatizací jde i topit?

Patrně není ve vyspělém světě člověka, který by nevěděl, co je to klimatizace. I malé dítě tuší, že jde o zařízení, které v létě vyrábí studený vzduch. Užívá se v bytových i rodinných domech, výrobních i užitkových budovách a rovněž v autech. Zpříjemňuje nám život v horkých dnech a pro mnohé je doslova blahodárným elixírem osvěžení, které přirozenou cestou ne a ne přijít. Většina uživatelů a fanoušků ale stále netuší, že úloha zařízení s koncem léta nekončí a že se dá klimou i topit.

Jak je to možné?

Moderní klimatizace obsahují výkonná tepelná čerpadla, která umí pracovat obousměrně. V praxi to znamená, že v létě chladí a v zimě topí. Ideálním společníkem je pak ve dnech přechodných (na jaře i na podzim), kdy je přes den teplo a večer vás zebou nohy. Klimatizace umí situaci okamžitě vyhodnotit a přizpůsobit se k vaší spokojenosti. Udržet konstantní teplotu nikdy nebylo snadnější.

Inovativní klimatizace pracují v systému vzduch-vzduch. K topení nevyužívají elektrickou energii, ale berou ji pouze jako příkon k pohánění čerpadla. Klimatizační jednotka začne ohřívat vzduch hned po zapnutí, což je velmi rychlá reakce oproti běžným zdrojům topení, kde je třeba nejprve zahřát topný systém. Klima začne foukat teplý vzduch okamžitě, je ale nutné zmínit, že vzhledem k fyzikálním zákonům, kdy se teplo drží nahoře, je rychlost ohřevu vyvážena postupem cirkulace vzduchu. Dbejte proto důsledně na umístění jednotky, abyste akceptovali odlišné směry teplého proudění.

Ekologické vytápění

Jak už jsme zmínili, topení klimatizací je energeticky méně náročné a tím pádem i úspornější. Klimatizace podá oproti klasickému topení při stejné spotřebě energie zhruba trojnásobný výkon. Fungování je přitom velmi pohodlné. K tomu, abyste uvedli výhřev do chodu, stačí použít dálkové ovládání nebo časovač.

Ušetříte náklady

Klimatizace zvládne bez problémů vytopit domácnost až do venkovních -20º C. Obecně vzato, při běžném charakteru zimy jsou náklady na teplo z klimy o polovinu nižší, než u plynového kotle a až o 70% nižší, než při použití přímotopu. Cena za hodinu topení klimatizací o příkonu 1,1 kW vyjde zhruba na 5,50 Kč. V hrubém odhadu protopíte za 12 hodin 66 korun. Čítá-li průměrná topná sezóna 180 dní, bude vás ohřev na necelých 12 tisíc korun. V případě, že disponujete elektrickým tarifem D56d, dostanete se dokonce na náklady poloviční.

Topení pomocí klimatizace je nejmodernějším způsobem, jak si zajistit optimální teplotu po celou sezónu. Přitápějte a ochlazujte váš interiér podle vlastního gusta a zabijte dvě mouchy jednou ranou.

nahoru