klimatizace Klimasplit Klimasplit s.r.o., Bořivojova 878/35, 130 00 Praha 3, Provozovna: Dělnická 395, 50601, Jičín, tel.: +420 725 517 189, e-mail: info@klimasplit.cz
Otevřít menu
klimatizace Jičín
 
Home  >  Druhy klimatizace

Klimatizace podle typu

Kdo z nás by nechtěl mít doma funkční klimatizaci a zabezpečit si tak příjemné dny při konstantní teplotě v každém ročním období? Ani velké horko, ani velká zima, to je značka ideál pro tělesnou schránku i psychickou pohodu. Klimatizační jednotka je dnes již dobře finančně dostupná, a tak nikomu nic nebrání v jejím pořízení.

Pokud jste nalomeni, že do klimatizace investujete a dopřejete si komfort jejího působení, měli byste vědět, jaké máte možnosti. Nejrozšířenější chladící přístroje, užívané v evropských domácnostech, se dělí na splitové a multisplitové. Splitová klimatizace je taková, která se skládá z vnitřní jednotky + venkovní jednotky, které jsou mezi sebou propojeny. Vnitřní jednotka obsahuje ventilátor, výparník a řídící elektroniku. Venkovní jednotka má kompresor, expanzní ventil, kondenzátor a řídící elektroniku. A obě jednotky fungují souběžně v kooperaci. Multisplitová klimatizace je taková, kdy lze na jednu venkovní jednotku provozovat až pět vnitřních klimatizací.

Nástěnné klimatizace

Nástěnná klimatizace

Již její název napovídá, že se umisťuje na zeď. Veškerá připojení k provozu se instalují nejčastěji za jednotku. Odvod kondenzátu se řeší samospádem, nebo kondenzátním čerpadlem. Při výběru se klade důraz na designovou stránku věci.

kazetové klimatizace

Kazetová klimatizace

Kazetová klimatizace se montuje do stropů, ideálně kazetových podhledů. Skládá se ze dvou částí, kazetové jednotky (která není napohled vidět) a dekorativního panelu na stropě. Mezi hlavní výhody této klimatizace patří chladící a vzduchový výkon, distribuce vzduchu a součástí je většinou i kondenzátní čerpadlo.

podstropní klimatizace

Podstropní klimatizace

Designově nezajímavé jednotky, s o to větším výkonem. Umisťují se přímo pod strop a jsou vnímány jako velkokapacitní.

parapetní klimatizace

Parapetní klimatizace

Svým vzhledem připomínají radiátory, protože se montují vertikálně. Velmi často jsou používány pro topení - jako reverzní chod klimatizace.

kanálové klimatizace

Kanálová klimatizace

Jedná se o takzvané klimatizace inkognito. Montují se nenápadně například do mezistropů, a to tak, aby nebyl vidět žádný díl. Kanálová klima vhání do místnosti vzduch naprosto nepozorovaně, bez rušivých elementů.

mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace je řešení, které samozřejmě nenabízí takový komfort provozu, jako splitové nebo multisplitové řešení. Je nutné počítat vždy s vyšší hlučností. Výhodou je samozřejmě mobilita a možnost rychlého přemísťování mobilní jednotky v prostoru bytu nebo domu.


klimatizace

Vaše rychlá cesta ke klimatizaci

Kontaktujte nás navštívíme vás domluvíme vhodné řešení a termín do 14 dnů Vám klimatizaci odborně namontujeme zajistíme záruční i pozáruční servis

KONTAKTUJTE NÁS
klimatizace
nahoru