klimatizace Klimasplit Klimasplit s.r.o., Bořivojova 878/35, 130 00 Praha 3, Provozovna: Dělnická 395, 50601, Jičín, tel.: +420 725 517 189, e-mail: info@klimasplit.cz
Otevřít menu
klimatizace Jičín
 
Home  >  Výběr klimatizace

Výběr klimatizace

Pokud jste se rozhodli pro nákup klimatizace, rádi bychom Vám pomohli s jejím výběrem. Chápeme, že pokud se o danou problematiku nezajímáte, není ani možné mít přehled o všech možnostech, který současný trh s klimatizacemi nabízí.

Hned na začátek je nutné si uvědomit, jestli chcete klimatizovat jen prostor jedné místnosti nebo zvažujete komfortnější variantu, kdy si necháte umístit klimatizaci do více pokojů v panelákovém bytu nebo v rodinném domě. Stejné podmínky výběru samozřejmě platí i pro komerční sektor. Klimatizaci můžete vybírat i do prodejen nebo firem.

klimatizace do jedné místnosti

Klimatizace do jedné nebo více místností?

Pokud chcete klimatizaci jen do jedné místnosti, vybíráte z varianty SingleSplit klimatizací, které obsahují jednu vnitřní a jednu vnější jednotku.

Pokud jste se rozhodli pro více vnitřních jednotek, pak vybíráte z kategorie MultiSplit klimatizací, kdy jsou jedné vnější jednotce připojeny 2, 3, 4 nebo 5 vnitřních jednotek.

Správně zvolený výkon klimatizace

A nyní přichází zásadní rozhodnutí, jak se orientovat ve složité nabídce všech klimatizací. Není to zas tak složité. Parametr, který musíte zvolit správně, je výkon vnitřní jednotky. Výkon se udává v kW a rozsah výkonů je opravdu velký. Orientačně se dá říct, že na 1m3 se v základní výpočtu musí počítat s výkonem klimatizace 30W. Samozřejmě do hry vstupují ještě další faktory. Jestli se jedná o podkroví, jak jsou izolovaná okna, stěny, jestli je místnost orientovaná převážně na jih nebo na sever, kolik lidí bude nejčastěji v místnosti atd. Tyto faktory do určité míry mohou většinou potřebný výkon navýšit. Tady již doporučujeme konzultaci s našim technikem, který vše posoudí a doporučí optimální výkon vnitřní jednotky.

Do 60m3 lze zvolit výkon vnitřní jednotky 2,5kW. U větších místností (do 90m3) je vhodné volit výkon 3,5kW. Nad 140m3 již doporučujeme jednotky s výkonem 5kW a pro prostory okolo 200 m3 je potřeba vybírat z jednotek o výkonu větším, než je 6,5kW.

Správně zvolený výkon klimatizace
výběr klimatizace

Další vlastnosti klimatizace

Pokud tedy již víme, jaký výkon zvolit, lze začít vybírat z výrazně nižšího počtu jednotek. Jednotky se od sebe odlišují účinností, barevností, designem, ale samozřejmě i možností existence WIFI modulu nebo ionizátoru. A pak je tady poslední, ale zásadní parametr a tím je cena.

V dnešní době již i levnější modely klimatizací nabízí velice dobrý výkon, garanci spolehlivosti a řadu funkcí, které v sobě mají i dražší, značkové jednotky. Tady je již na Vašem zvážení, kolik se rozhodnete do klimatizace investovat a jakou značku zvolíte.

Široká nabídka a kvalifikovaná montáž a servis klimatizací

Na našem eshopu www.e-klimasplit.cz najdete širokou nabídku jednotek od nejvýznamnějších světových výrobců. Nabídku stále doplňujeme a rozšiřujeme. U nás vždy najdete jak kvalitní levné modely, modely střední třídy, tak i špičkové značkové klimatizace.

Veškeré klimatizace Vám ochotně namontujeme a budeme pravidelně servisovat tak, aby pro Vás byla klimatizace opravdovou radostí. A to nejen v parném létě, kdy příjemně chladí, ale i v zimě, kdy je klimatizace velice ekologický a úsporný zdroj čistého topení.

Zavolejte nám nebo napište dotaz. Budeme Vás obratem kontaktovat a vybereme společně tu nejlepší klimatizační sestavu pro Váš dům, byt nebo kancelář.

kvalifikovaná montáž a servis klimatizací
konigurátor klimatizace 
klimatizace

Vaše rychlá cesta ke klimatizaci

Kontaktujte nás navštívíme vás domluvíme vhodné řešení a termín do 14 dnů Vám klimatizaci odborně namontujeme zajistíme záruční i pozáruční servis

KONTAKTUJTE NÁS
klimatizace
nahoru