klimatizace Klimasplit Klimasplit s.r.o., Bořivojova 878/35, 130 00 Praha 3, Provozovna: Dělnická 395, 50601, Jičín, tel.: +420 725 517 189, e-mail: info@klimasplit.cz
Otevřít menu
klimatizace Jičín
 
Home  >  Montáž klimatizace

Montáž klimatizace

KLIMA-Split s.r.o. je certifikovaná společnost pro montáž klimatizací do bytových i komerčních prostor. Nabízíme rychlé a profesionální řešení montáže klimatizace. Každá realizovaná montáž je vždy řešena individuálně po vzájemné dohodě se zákazníkem. Doporučíme optimální umístění jak vnější, tak i vnitřní klimatizační jednotky a zákazníka seznámíme s celým postupem montáže, která je realizována v několika postupných krocích.

montáž klimatizace

Montáž vnější jednotky na předem dohodnuté místo

A právě prostor, kam bude vnější jednotka umístěna, je dobré zvážit hned z několika hledisek. I když je již hlučnost moderních vnějších jednotek velice nízká, i tak je dobré počítat s jejím umístěním do prostoru, kde nás i nízká hlučnost nebude rušit. Dalším hlediskem je následné napojení k systému chladivových rozvodů především s ohledem na vzdálenost od vnitřních klimatizačních jednotek. Nesmíme zapomenout ani na nutnost elektroinstalace. Dalším kritériem je přístupnost jednotky pro případ běžného nebo mimořádného servisu. Vnější jednotku lze umístit na antivibrační závěsy na stěnu domu, umístit na střechu za předpokladu stabilního ukotvení, do volného prostoru na předem připravenou stabilní konstrukci nebo např. na zděný sokl. Zároveň není dobré umístit jednotku na přímé (hlavně odpolední) sluneční záření.

Montáž vnitřní jednotky má také svá základní pravidla

Vnitřní jednotka by měla být umístěna do míst, kde nebude nic bránit cirkulaci vzduchu. K jednotce je nutný samostatně jištěný elektrický přívod a propojení s vnější klimatizační jednotkou, které se realizuje prostupem hlavní zdí. Průměr vrtaného prostupu stěnou je 50mm.

montáž klimatizace
montáže klimatizace

Také vzájemná poloha a vzdálenost vnější a vnitřní jednotky má svá pravidla

Od vnější jednotky by měla být pro výkony 2,0 až 3,6 kW maximální vzdálenost do 10m. Pro vyšší výkony až 15m. Stejně tak se doporučuje i výškové převýšení u nižších výkonů do 5m a vyšších výkonů do 10m.

Při instalaci vnitřní jednotky se musí počítat s odvodem kondenzátu

Který se realizuje pomocí kondenzační hadice nebo PVC potrubím. Kondenzát se musí odvést do odpadu buď samospádem nebo nuceně pomocí čerpadla kondenzátu. V případě, že jde kondenzát samospádem do odpadu je dobré zapojit sifon a tím zabránit nežádoucímu zápachu z odpadu do kanalizace.

montáže klimatizací

Montáž klimatizace krok za krokem

  1. Technici se k Vám dostaví ve stanovený datum a čas
  2. Nainstalujeme vnější i vnitřní jednotky
  3. Realizujeme montáž veškerých rozvodů
  4. Provedeme zapojení elektroinstalace
  5. Odvod kondenzátu samospádem nebo s čerpadlem
  6. Naplnění a realizace bezpečnostní tlakové zkoušky těsnosti systému
  7. Vše po sobě uklidíme a uvedeme do původního stavu
  8. Předvedeme funkčnost klimatizace
  9. Zaškolíme vás v ovládání klimatizace
  10. Celková doba montáže 3-8 hodin dle náročnosti
nahoru